• 1
  • carousel bootstrap
  • 3
bootstrap carousel example by WOWSlider.com v7.7

شنگیر بیل مکانیکی

شنگیر بیل مکانیکی

شنگیر بیل مکانیکی

شنگیر بیل مکانیکی از دیگر ملحقات زیربندی بیل مکانیکی است، که مانع ورود مواد و ذراتی مانند سنگریزه،شن و گل ولای به زیربندی بیل مکانیکی می شود. در ساخت این قطعه فلزی به علت در گیر بودن آن با مواد فرسایشی باید  از ورق های فولاد ضخیم استفاده نمود. یکی دیگر از کاربرد های شنگیر بیل مکانیکی هدایت صحیح زنجیر هاست، این قطعه در دو طرف زنجیر بسته می شود، و نقش هدایت گر را به عهده دارد. شنگیر هم مانند دیگر قطعات زیربندی ماشین آلات سنگین به مرور و در اثر مجاورت مستقیم با سطوح سخت، اصطحکاک بالا و رطوبت ممکن است، دچار خرابی شود، که در این صورت بهترین راه برای ادامه کار با دستگاه تعویض این قطعه می باشد. قیمت شنگیر بیل میکانیکی در مقایسه با دیگر اقلام  کنترلی مانند موتور، سیلندر و غیره بسیار مناسب تر می باشد، و به راحتی می توان آن را تهیه کرد.

شنگیر بیل مکانیکی چه کاری میکند؟

شنگیر از مهمترین اتصالات زنجیر بیل مکانیکی است، که مانع خارج شدن زنجیر از روی ریل رولیک و چرخ ها می شود. برای خرید انواع شنگیر بیل مکانیکی در برند های کاترپیلار، دوسان، ولو ، چینی و غیره می توانید به سراغ شعب نمایندگی این برند ها بروید و یا از مراکز معتبر عرضه و پخش قطعات زیربندی ماشین آلات راهسازی قطعه مورد نظر خود را خریداری نمایید. شنگیر بیل یکی از قطعات جانبی زیربندی ماشین آلات راهسازی سنگین می باشد، که بدون آن هم می توان از این ماشین آلات استفاده نمود اما نقش بسیار مهمی در کنترل وضعیت زنجیر  در ماشین های چرخ زنجیری دارد.

شنگیر بیل مکانیکی چیست؟

 شنگیر بیل مکانیکی یکی از اجزای زیربندی و یا به بیان دیگر یکی از اتصالات زنجیر بیل مکانیکی محسوب می شود.شنگیر بیل مکانیکی در واقع نقش نگهدارنده و حفظ کننده زنجیر را بر عهده داردو از خارج شدن زنجیر بیل مکانیکی از روی ریل و یا به بیان دقیق تر از روی مسیر رولیک بیل مکانیکی و چرخ ها جلوگیری میکند.

شنگیر بیل مکانیکی مورد استفاده در قسمت زیربندی بستگی به سایز و تناژ ماشین آلات دارد از نظر فنی و طبق تجربه حداقل دو عدد شنگیر می بایست در قسمت زیربندی و بصورت مماس با لینکهای زنجیر و در جهت هدایت زنجیر در ریل درست با رولیک ها مورد استفاده قرار گیرد.

انواع شنگیر بیل مکانیکی

شنگیر بیل مکانیکی هیوندا( HYUNDAI)

شنگیر بیل مکانیکی کوماتسو (KOMATSU)

شنگیر بیل مکانیکی دوو (DAEWOO)

شنگیر بیل مکانیکی هیتاچی (HITACHI)

 

شنگیر بیل مکانیکی هیوندا (HYUNDAI)